Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Zadzwoń do nas: 61/855-20-88

Smary wysokotemperaturowe marki KEMA - przegląd produktów

W bogatej ofercie chemii przemysłowej KEMA wyróżnić możemy preparaty do zadań specjalnych. Jednym z takich obszarów użycia smarów jest środowisko, w którym panuje wysoka temperatura. Wysoka, czyli jaka? W przypadku chemii przemysłowej KEMA są to temperatury maksymalnie do +1400°C. Wiele branż przemysłowych poszukuje środków chemii przemysłowej, która zapewni efektywne zabezpieczenie przed zapiekaniem części i korozją w warunkach wysokich temperatur panujących na linii produkcyjnej, czyli tzw. smarów wysokotemperaturowych. 

 

Do takich firm kierowana jest oferta chemii technicznej KEMA, która obejmuje m.in. następujące smary wysokotemperaturowe:

  • Pasta montażowa KEMA HTS-1400 Never-Seez – smar wysokotemperaturowy dostępny w ofercie w postaci pasty w opakowaniach do wyboru: 250g, 500g i 2 kg. Jest to smar, który wytrzymuje najwyższe temperatury w ofercie KEMA i efektywnie można go używać w przedziale od -180°C do +1400°C. Posiada w swoim składzie cząstki metalu i grafitu oraz nie poddaje się tak wysokim temperaturom, dużym naciskom, wysokiemu ciśnieniu, a także nie poddaje się procesom galwanizacji między metalami. Odporny jest także na kwasy, chemikalia, wodę. Jego użycie zapobiega spiekaniu części zmniejszając ich zacieranie i korozję.

  • Pasta montażowa KEMA RG-1100 – smar wysokotemperaturowy dostępny w ofercie w postaci aerozolu 500ml oraz pasty 250g, 500g i 1 kg. Pasta przeciwzapieczeniowa posiada w swoim składzie cząstki miedzi, aluminium i grafitu. Jej wytrzymałość temperaturowa jest w przedziale od -180°C do +1100°C. Idealna do zabezpieczenia przed korozją różnego rodzaju części pracujących w wysokich temperaturach, przy dużym obciążeniu, nacisku i wysokim ciśnieniu. Podobnie jak HTS-1400 nie poddaje się procesom galwanizacji oraz jest odporna na kwasy, chemię, wodę.

  • Pasta montażowa KEMA CU-1200 – smar wysokotemperaturowy, miedziany dostępny w ofercie KEMA w opakowaniu 500g lub 5kg wiaderka. Smar wytrzymuje temperatury w przedziale od -40°C do +1200°C. Jest to pasta, która zapewnia zabezpieczenie gwintów, bolców, śrub, połączeń, zawiasów, punktów obrotowych i innych części maszyn w warunkach wysokich temperatur, a także pracujących przy dużym nacisku, ciśnieniu, poddane działaniu różnych roztworów kwasów i soli.

  

Wszystkie prawa zastrzeżone.

Powrót do listy artykułów na blogu.

Polecamy: