Blog z artykułami doradczymi

30 czerwca 2023

Smary wysokotemperaturowe marki KEMA - przegląd produktów

W bogatej ofercie chemii przemysłowej KEMA smary wysokotemperaturowe to preparaty do zadań specjalnych. W przypadku chemii przemysłowej KEMA są to temperatury maksymalnie do +1400°C. Wiele branż przemysłowych poszukuje środków, które zapewnią efektywne zabezpieczenie przed zapiekaniem części i korozją w warunkach wysokich temperatur panujących na linii produkcyjnej, czyli tzw. smarów wysokotemperaturowych. Sprawdź, które smary dedykowane są tego typu procesów w naszej ofercie smarów KEMA.

  

Smary wysokotemperaturowe KEMA:

  • Pasta montażowa KEMA HTS-1400 Never-Seez – dostępny w ofercie w postaci pasty w opakowaniach do wyboru: 250g, 500g i 2 kg. Te smary wysokotemperaturowe wytrzymują najwyższe temperatury w ofercie KEMA. Efektywnie można je używać w przedziale od -180°C do +1400°C. Posiadają w swoim składzie cząstki metalu i grafitu oraz nie poddają się tak wysokim temperaturom, dużym naciskom, wysokiemu ciśnieniu, a także procesom galwanizacji między metalami. Seria ta odporna jest także na kwasy, chemikalia, wodę. Zapobiega spiekaniu części zmniejszając ich zacieranie i korozję.

  • Pasta montażowa KEMA RG-1100 – smar wysokotemperaturowy dostępny w ofercie w postaci aerozolu 500ml oraz pasty 250g, 500g i 1 kg. Pasta przeciwzapieczeniowa posiada w swoim składzie cząstki miedzi, aluminium i grafitu. Jej wytrzymałość temperaturowa jest w przedziale od -180°C do +1100°C. Idealna do zabezpieczenia przed korozją różnego rodzaju części pracujących w wysokich temperaturach, przy dużym obciążeniu, nacisku i wysokim ciśnieniu. Podobnie jak HTS-1400 nie poddaje się procesom galwanizacji oraz jest odporna na kwasy, chemię, wodę.

  • Pasta montażowa KEMA CU-1200 – smar wysokotemperaturowy, miedziany dostępny w ofercie KEMA w opakowaniu 500g lub 5kg wiaderka. Smar wytrzymuje temperatury w przedziale od -40°C do +1200°C. Jest to pasta, która zapewnia zabezpieczenie gwintów, bolców, śrub, połączeń, zawiasów, punktów obrotowych i innych części maszyn w warunkach wysokich temperatur, a także pracujących przy dużym nacisku, ciśnieniu, poddane działaniu różnych roztworów kwasów i soli.

 

Zapoznaj się też z innymi artykułami:

 

Zmywacze i inne środki chemii technicznej KEMA do oczyszczania powierzchni przemysłowych.

Smar w sprayu – dlaczego warto wybrać aerozol? 

Smary dla przemysłu spożywczego i certyfikat NSF.

 

Wróć  do listy artykułów.

O ITW SprayTec

 Wiodący producent profesjonalnych środków chemicznych działający na arenie międzynarodowej. Firma jest obecna w 56 krajach i skupia w swoim portfolio następujące marki produktów: Kema®, Rocol®, Varybond®, Cramolin®, Dykem® i Scrubs®.

 

Skontaktuj się z nami!

KREA sp z o.o.

ul. Kręta 1c 

62-030 Luboń k/Poznania

tel. +48 61 855 20 88

e-mail: spray@krea.pl 

 

 

O KREA

Jesteśmy generalnym dystrybutorem chemii technicznej ITW Spraytec na terenie Polski.

Jesteśmy importerem i generalnym przedstawicielem na Polskę środków chemii przemysłowej Kema® od ponad 30 lat.