Blog z artykułami doradczymi

30 czerwca 2023

Top 10 środków chemii technicznej KEMA wg analiz sprzedaży 2022r. 

Ranking chemii technicznej KEMA - podsumowanie preparatów, które cieszyły się największym popytem w 2022 r. Wśród nich na pierwszym miejscu trzy środki, które z powodzeniem można używać w każdej branży - zmywacz DL-44, olej sterylny VET-68 oraz środek do czyszczenia i polerowania stali SSP-630. Wiele z tych środków posiada certyfikat NSF, co potwierdza ich bezpieczeństwo do użycia w przemyśle spożywczym, zgodnie z oznaczeniem rodzaju certyfikatu NSF.

 

  • DL-44 – kategoria preparaty czyszczące –  środek chemii technicznej w postaci zmywacza w aerozolu o zapachu cytrynowym. Usuwa etykiety, zanieczyszczenia powstałe na skutek kontaktu ze smarami, olejami, farbą, klejem. Mimo swojej skuteczności nie jest to środek żrący, można go używać z powodzeniem nawet w otoczeniu przy produkcyjnym przemysłu spożywczego.

  • VET-68 – kategoria oleje i smary – olej sterylny w aerozolu dedykowany do miejsc, w których ważna jest wysoka higiena. Stanowi doskonałe zabezpieczenie przed rdzą, zmiejsza tarcie i zapobiega przywieraniu przykładanych do powierzchni rzeczy. Można go stosować w branży spożywczej, farmaceutycznej i wszędzie tam gdzie potrzebny jest smar niebrudzący, zupełnie bezbarwny.

  • SSP-630 – kategoria preparaty czyszczące – chemia techniczna w postaci poleru do czyszczenia i polerowania detali wykonanych ze stali, aluminium i plastiku. Jego zastosowanie pozwala na usunięcie tłuszczu, odcisków palców, brudu, a nawet śladów pisaków, markerów. Poleruje powierzchnię nadając jej połysk i pozostawiając film chroniący przed osadzaniem się zanieczyszczeń.

  • MG-270 – kategoria oleje i smary – to środek smarny zawierający cząstki PTFE, które głęboko wnikają i penetrują dając film PTFE nawet w trudno dostępnych miejscach. Daje długotrwałe zabezpieczenie przed rdzą, jest odporny na działanie kwasów, zasad, użycie wody pod dużym ciśnieniem. MG-270 zaleca się używać na elementy, które są narażone na duże wibracje i wstrząsy.

  • ELS-33 – kategoria powłoki zabezpieczające – preparat chemii technicznej do konserwacji form i narzędzi dający długotrwałe zabezpieczenie antykorozyjne i izolacyjne. Z powodzeniem można również nim zabezpieczać połączenia elektryczne oraz używać go do szeroko pojętej elektroniki. Odporny na czynniki chemiczne, środowisko solne i kwaśne.

  • SA-2000 – kategoria preparaty czyszczące – wydajny rozpuszczalnik w sprayu. Posiada właściwości zmywające zanieczyszczenia i odtłuszczające. Rozpuszcza tłuszcz, oleje, smary, wosk, a dodatkowo szybko odparowuje pozostawiając czystą powierzchnię. Polecany do odczyszczania narzędzi, hamulców, sprzęgieł, uszczelek, przekładani i innych elementów. Idealny do oczyszczenia powierzchni przed aplikacją klejów.

  • SCRUBS – kategoria preparaty czyszczące – to przemysłowe ręczniki nawilżone, które idealnie sprawdzają się do trudnych zabrudzeń w miejscu gdzie jest utrudniony kontakt z wodą i środkami czyszczącymi. Wygodne, poręczne, a przede wszystkim bardzo skuteczne. Usuwają brud, oleje, smary, smołę, żywice, kleje, tusz, farbę, poliuretany. Stosowane do narzędzi, maszyn, różnego rodzaju sprzętu na powierzchniach plastikowych, metalowych, winylu, powłok pokrytych farbą i.in.

  • GM-12 – kategoria preparaty rozdzielające – środek poślizgowy na bazie silikonu polecany do montażu rur, kabli, uszczelek, gumowych przepustów i innych elementów w przemyśle telekomunikacyjnym i gumowym. Zastosowanie preparatu ułatwia instalację eliminując tarcie, dając lepszy poślizg. GM-12 zapobiega dodatkowo powstawaniu ładunków elektrostatycznych i korozji. Z powodzeniem można go stosować w szerokim zakresie temperatur. Stosowany także jako rozdzielacz do form oraz do nabłyszczania winelowych powierzchni np. nadwozi samochodowych.

  • TRV-36 – kategoria preparaty rozdzielające – rozdzielacz do form wtryskowych oraz do zastosowania w branży z obróbką drewna, gdyż jego główną zaletą jest zapewnienie tzw. „suchej warstwy”. Dzięki temu nie pozostawia tłustych plam i jest idealny jako środek poślizgowy i zapobiegający przyleganiu np. wiórów czy żywicy.

  • CS-1300 – kategoria preparaty rozdzielające – silikon w sprayu zapewniający doskonały poślizg. Po zastosowaniu tworzy antyelektrostatyczną powierzchnię, która nie chłonie pyłu, brudu, wilgoci i wody w dużym przedziale temperatur. Polecany jako środek smarujący do elementów z tworzyw sztucznych, część maszyn, gilotyn, noży, klejarek. Może być używany w przemyśle spożywczym (posiada certyfikat NSF-H1) jak i w tekstylnym, poligraficznym i wielu innych.

 

Chemia techniczna KEMA to skandynawska wydajność i skuteczność!

Sprawdź jej możliwości zamawiając na próbę!

 

Zapoznaj się z innymi artykułami na naszym blogu:

 

Smary wysokotemperaturowe marki KEMA - przegląd produktów.

Zmywacze i inne środki chemii technicznej KEMA do oczyszczania powierzchni przemysłowych.

Smar w sprayu – dlaczego warto wybrać aerozol? 

 

Wróć  do listy artykułów.

O ITW SprayTec

 Wiodący producent profesjonalnych środków chemicznych działający na arenie międzynarodowej. Firma jest obecna w 56 krajach i skupia w swoim portfolio następujące marki produktów: Kema®, Rocol®, Varybond®, Cramolin®, Dykem® i Scrubs®.

 

Skontaktuj się z nami!

KREA sp z o.o.

ul. Kręta 1c 

62-030 Luboń k/Poznania

tel. +48 61 855 20 88

e-mail: spray@krea.pl 

 

 

O KREA

Jesteśmy generalnym dystrybutorem chemii technicznej ITW Spraytec na terenie Polski.

Jesteśmy importerem i generalnym przedstawicielem na Polskę środków chemii przemysłowej Kema® od ponad 30 lat.