Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Zadzwoń do nas: 61/855-20-88

Zmywacze i inne środki chemii technicznej KEMA do oczyszczania powierzchni przemysłowych

 

Wśród przemysłowych środków chemii technicznej mającej na celu oczyszczanie powierzchni w ofercie KEMA możemy wyróżnić zmywacze, poler przemysłowy, aktywną pianę oraz ręczniki lub chusteczki przemysłowe. Środki KEMA to głównie aerozole, które pozwalają na precyzyjne aplikowanie preparatu na zadane powierzchnie. Dostępne są w tej kategorii także wybrane preparaty w kanistrach 5L. Są to preparaty zarówno do uniwersalnych zastosowań jak i dedykowane do konkretnych branż m.in. metalowej czy spożywczej. W branży spożywczej wyznacznikiem zastosowania środka są odpowiednie certyfikaty zapewniające o bezpieczeństwie dla żywności. Głównym certyfikatem dla chemii przemysłowej w tej branży jest certyfikat NSF, wydawany przez NSF International, niezależną jednostkę certyfikującą.

  

Zmywacze i inne środki czyszczące dla przemysłu spożywczego i dla innych branż

zmywacz cytrusowy Kema DL-44

W katalogu KEMA znajdziemy środki czyszczące z certyfikatem NSF, które można używać w przemyśle spożywczym. Nie są to jednak środki do bezpośredniego kontaktu z żywnością (takie również są dostępne w ofercie KEMY w innych kategoriach produktów). Wśród nich wyróżniamy:

DL-44 – to zmywacz cytrusowy, który usuwa etykiety, zanieczyszczenia, większość klejów kontaktowych, tusz, farbę itp. Jest to środek głównie polecany do usuwania klejów z opakowań do żywności, można nim również oczyszczać elementy maszyn, części, ale przed powrotem do pracy na linii produkcyjnej elementy te należy dokładnie umyć i spłukać wodą. W wersji bezwonnej dostępny jest zmywacz PR-15, który posiada certyfikat NSF-A1.

Przedstawione zmywacze można z powodzeniem używać w innych branżach do zmywania etykiet, zanieczyszczeń, do odtłuszczania.

Innym, poza zmywaczem środkiem polecanym do czyszczenia jest poler SSP-630 – certyfikat NSF-A7. Stosuje się go do powierzchni metalowych i plastikowych. SSP-630 czyści i poleruje nadając powierzchniom połysk i pozostawiając na nich gładki mikrofilm, który zabezpiecza przed korozją i zanieczyszczeniami. Poler ten usuwa ślady m.in. po tuszu, markerach i innych znacznikach, ale nie odtłuszcza klejących, brudnych elementów. SSP-630 można używać w przemyśle spożywczym przy polerowaniu i czyszczeniu, ale w otoczeniu okołoprodukcyjnym. Należy pozbyć się zapachu tego środka zanim zacznie się używać czyszczone elementy w miejscu gdzie jest możliwy kontakt z żywnością.

Przeczytaj więcej na temat certyfikatów NSF.

  

Czyszczenie i odtłuszczanie powierzchni

 

W tym celu odtłuszczania i czyszczenia powierzchni przemysłowej polecamy zastosowanie odtłuszczacza przemysłowego MA-4000, który doskonale działa na różnego rodzaju tłuszcze, woski, silikony, żywicę, smary. Środek stosowany do oczyszczania powierzchni przed malowaniem oraz przed użyciem klejów. Można go używać do powierzchni metalowych, szkła, gumy i większości tworzyw sztucznych. Dostępny jako spray 500ml oraz w kanistrze 5L. MA-4000 szybko odparowuje, nie pozostawia smug, a powierzchnia bardziej błyszczy po jego zastosowaniu.

zmywacz z pianą Kema GF-154Innym zmywaczem w ofercie KEMA jest SA-2000 – środek polecany do hamulców, przekładani, narzędzi, sprzęgieł, przy oczyszczaniu przed położeniem klejów. Można także go stosować na różne powierzchnie. SA-2000 jest słabszym rozpuszczalnikiem niż MA-4000, ale dłużej pozostaje na aplikowanej powierzchni. Nie jest żrący, nie przewodzi prądu i nie zostawia żadnych smug. SA-2000 jest dostępny w aerozolu 600ml i w kanistrze 5L.

Innym aerozolem w ofercie KEMA jest aktywna piana GF-154, którą stosuje się do czyszczenia szkła, laminatów, malowanych powierzchni czy tworzyw plastikowych. Jest to preparat, który z doskonale czyści komputery, monitory czy inny sprzęt. Piana GF-154 usuwa także plamy z różnych tkanin, dywanów i tapicerki samochodowej, nikotyny. Posiada także właściwości odtłuszczające.

Uzupełnieniem oferty zmywaczy i innych środków czyszczących są jednorazowe ręczniki przemysłowe SCRUBS i chusteczki przemysłowe Industry Wippes i HandTowel SCRUBS. Skutecznie czyszczą brud, smary, smołę, żywicę, poliuretany, tusze i farby. Mogą być używane do skutecznego czyszczenia narzędzi, maszyn, powłok pokrytych farbą, metalu, winylu, plastików. To poręczne środki czyszczące także do zabrudzonych rąk, szczególnie tam gdzie jest utrudniony dostęp do mydła i wody.

 

Wszystkie prawa zastrzeżone.

Powrót do listy artykułów na blogu.