Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Zadzwoń do nas: 61/855-20-88

Smary dla przemysłu spożywczego i certyfikat NSF 

W skali globalnej jedną z ważniejszych certyfikacji potwierdzanych corocznym audytem wśród producentów smarów dla przemysłu spożywczego, jest standard NSF. Certyfikat NSF przyznawany jest przez niezależną organizację non-profit NSF International. Stanowi on międzynarodową gwarancję, że produkt został bezstronnie sprawdzony zgodnie z ustalonymi wytycznymi, jest obiektywnie zweryfikowany i dopuszczony do kontaktu w branży spożywczej. Tak więc smary dla przemysłu spożywczego i inne środki chemii technicznej dla tej branży powinny mieć certyfikat NSF.

Wówczas producent ma prawo zamieścić na etykiecie produktu symbol NSF wraz z numerem rejestracji NSF danego smaru. Każdy zatwierdzony smar dla przemysłu spożywczego jest wraz z certyfikatem dostępny w Białej Księdze NSF opublikowanej na stronie internetowej NSF. Klasyfikacja NSF dla smarów spożywczych opiera się m.in. na ich zgodności z odpowiednimi przepisami FDA – Food & Drug Administration – Ministerstwo ds. Żywności i Leków. Należy więc pamiętać, że produkty ze znakiem NSF spełniają wszystkie wymagania norm, przeszły surowe testy produktów oraz są poddawane cyklicznym audytom w celu sprawdzenia, czy produkty są nadal zgodne z normą.

 

 

Smary i inne produkty chemii technicznej z certyfikatem NSF w ofercie KREA:

 

Smary dla przemysłu spożywczego można podzielić na te, które mogą mieć bezpośredni kontakt z produkowanymi wyrobami (NSF-H3) oraz te, których ewentualne zanieczyszczenie produkcji może być wyłącznie incydentalne (NSF-H1). Inna grupa smarów ma dopuszczenie do użycia w przemyśle spożywczym, ale w maszynach, urządzeniach, w których nie ma możliwości kontaktowej z wyrobami spożywczymi (NSF-H2). Kolejną kategorię chemii technicznej zatwierdzonej dla przemysłu spożywczego stanowią zmywacze przemysłowe np. zmywacze do smarów, etykiet, klejów. Ich użycie jest możliwe, ale w otoczeniu okołoprodukcyjnym, zaś po użyciu preparatu czyszczone powierzchnie należy spłukać wodą. Zapachy, ewentualne osady po preparacie należy usunąć przed momentem kontaktu z produkcją spożywczą (NSF-A1, C1, K3). Natomiast certyfikat NSF/ANSI 61 posiadają kleje i uszczelniacze. Potwierdza on możliwość użycia tych środków w systemach wody pitnej.

W ofercie KREA znajdą Państwo skuteczne i wydajne smary dla przemysłu spożywczego, środki czyszczące, kleje i uszczelniacze z wyżej przedstawionymi certyfikatami marek KEMA i Rocol. To właśnie wydajność środka powinna być głównym atutem mającym wpływ na proces decyzyjny w zakresie doboru go do produkcji spożywczej. Wydajny smar, a więc taki, który doskonale spełnia swoje funkcje przez długi czas. Stosując go minimalizują Państwo przestoje produkcyjne na smarowanie oraz czas na nie przeznaczony. W przypadku proponowanych przez nas smarów dla przemysłu spożywczego częstość smarowania znacznie się zmniejsza co jest głównym atutem proponowanych marek KEMA i Rocol.

 

 

Wybrane smary dla przemysłu spożywczego KEMA:

Olej sterylny VET-68

Biały smar spożywczy FDA-G2

Olej łańcuchowy USD-H1

Silikon w sprayu SC-4

Suchy smar z PTFE CRC-Dry Lube

Rocol Multipaste

Rocol Purol

 

 

Dowiedz się więcej:

Smary dla przemysłu spożywczego wg klasyfikacji środków smarnych organizacji NSF

 

 

Wszystkie prawa zastrzeżone.

Powrót do listy artykułów na blogu.