Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Zadzwoń do nas: 61/855-20-88

Smar w sprayu – dlaczego warto wybrać aerozol? 

 

Jeśli poszukujesz skutecznego i wydajnego smaru w sprayu zapoznaj się z poniższym artykułem! W ofercie produktów chemii przemysłowej marki KEMA bardzo wiele środków jest dostępnych w postaci sprayu. Producent ukierunkował swoją produkcję smarów, środków czyszczących, zabezpieczających w około 80% na opakowania w aerozolach. Czy jest to celowy zabieg? Z pewnością tak. Marka KEMA pochodzi ze Skandynawii, gdzie tego typu opakowania cieszą się szczególnym zainteresowaniem. Z preparatów marki KEMA korzystają największe fabryki w Skandynawii. 

W Polsce także stale rośnie zainteresowanie smarami w sprayu. Z tego powodu nazwa naszej strony to aerozol.eu – czyli narzędzia w puszcze. Narzędzia do konserwacji, utrzymania sprawności i czystości maszyn i urządzeń dla działów utrzymania ruchu bez względu na branżę. Choć można wyróżnić grupy produktów KEMY dedykowanych do konkretnych segmentów rynku np. atestowane certyfikatem NSF środki chemii spożywczej.

 

Smar w sprayu – dlaczego właśnie taka forma opakowania?

 

Po pierwsze wygoda zastosowania – smary w sprayu aplikuje się szybko i sprawnie. W niektórych aerozolach KEMY dodatkowo dołączono cienką rurkę do bardzo precyzyjnej aplikacji środka na małym obszarze np. w szczeliny maszyn. Użycie smaru w sprayu pozwala dotrzeć do trudno dostępnych miejsc i części maszyn, co pozwala na równomiernie nałożenie środka. Należy przy tym pamiętać, aby nadmiar aplikowanego preparatu usunąć. Doskonale mogą w tym celu służyć przemysłowe ręczniki przemysłowe SCRUBS, które dokładnie usuwają różnego rodzaju smary, a przy tym można nimi umyć zabrudzone ręce.

 

Aerozole techniczne KEMY w sprayu

 

KEMA posiada szerokie portfolio środków do wielu zastosowań m.in. smary w sprayu. Poza nimi znajdują się także inne środki chemii technicznej m.in. preparaty czyszczące, oleje ochronne, powłoki zabezpieczające, metaliczne, odrdzewiacze, odmrażacze, zamrażacze, kleje i uszczelniacze. Smary poza opakowaniami w sprayu występują u nas także w paście i kanistrach oraz beczkach do 200 L. 

Wybrane smary w spray KEMA:

  • USD-H1 - smar łańcuchowy USD-H1 - transparentny, o dużej przyczepności, wydajny, zapewnia wydłużenie okresów między smarowaniami, zabezpiecza przed korozją, odporny na utlenianie i wodę. 
  • RGA-1100 - spray przeciwzapieczeniowy - zapobiega spiekaniu części pracujących przy wysokich ciśnieniach, nie poddaje się galwanicznym procesom między metalami, zabezpiecza przed korozją i ścieraniem się części, odporny na temperatury nawet do 1100 st. C.
  • TRI-17 - smar z dodatkiem PTFE do smarowania dużych elementów maszyn i małych precyzyjnych mechanizmów, redukuje tarcia i zużycie, posiada właściwości penetrujące i pełzające wnikając w trudno dostępne miejsca. Doskonałe właściwości smarujące w szerokim zakresie temperatur - od –500C do +2500C.
  • GL-68 - film olejowy do tokarek i frezarek i innych maszyn, nie kropiący i pozwalający na płynny start maszyn. Nie płynie, nie wysycha, odporny do temperatur +190 st. C.
  • FDA-G2 - biały smar spożywczy przeciw korozji części. Tworzy cienką, równą warstwę zabezpieczając przed wilgocią, wodą. Posiada w składzie cząstki PTFE, które minimalizują tarcie. Certyfikat dla przemysłu spożywczego NSF-H1.

 

Wszystkie prawa zastrzeżone.

 

Powrót do listy artykułów na blogu.